Aktualności


2020-06-22
Hallo! W tygodniu przed wakacjami  dedykuje Wam Kochani  Waszą ulubioną zabawę przy muzyce „So ein schöner Tag” tańczcie razem z rodziną  i śpiewajcie jeśli macie ochotę.  „So ein schöner Tag”: https://www.youtube.com/watch?v=WjQhHvw1obU  (Tekst piosenki w zakładce do pobrania - zabawy w j. niemieckim 14). Tym samym życzę Wam aby każdy dzień wakacji  był tak piękny, jak w piosence, miłego wypoczynku i bezpiecznych  wakacji! ;) Schöne Sommerferien! (pięknych wakacji!) Do zobaczenia! Ps. Myślę, że każdemu należy się nagroda - Dyplomy uznania dla mistrza zdalnego nauczania (do wydruku): http://pastelowekredki.pl/wp-content/uploads/2020/03/dyplom-zdalna-edukacja.pdf Gorąco ...   więcej »
Hello Girls and Boys! Już niebawem rozpoczynają się wakacje i może przyda nam się słownictwo związane właśnie z tym tematem… Z pomocą przyjdzie nam tutaj obejrzenie i wysłuchanie filmiku: grupa młodsza: https://youtu.be/mVhh0oATqBI A grupa starsza może śledzić wyjazd na wakacje dwóch bohaterów bajki Steve and Maggi, tylko czy aby na pewno uda im się dostać na lotnisko ( to the airport) ??? Check it! Sprawdźcie to! https://youtu.be/K7ZJp63pYL0 Jeśli uda im się wyruszyć w podróż to warto sprawdzić, gdzie i jak spędzają wakacje… https://youtu.be/JQ7imc317UQ Have fun, enjoy your holiday and be careful 😊 Bawcie się dobrze w czasie wakacji i bądźcie ostrożni!  
Drodzy Rodzice, w przedszkolu będzie można odebrać dyplomy oraz książeczki dla dzieci odchodzących do szkoły. Zapraszamy rodzica wraz z dzieckiem w środę 24.06 o godz. 10.00 lub czwartek 25.06 oraz piątek 26.06 od godz.8.00 do godz. 15.30. Ze względu na zaistniałą sytuację prosimy aby z dzieckiem przybył jeden rodzic, prosimy także o niezabieranie rodzeństwa.
Hello Kids! It’ hot and sunny 😊 Kiedy za oknem jest gorąco i słonecznie, może czas na piknik pod drzewkiem, tak jak zrobiła to Ania w filmiku https://www.youtube.com/user/englishsingsing9 Obejrzyjcie opowiadanie pierwsze A, utrwalając słownictwo poznane do tej pory na zajęciach angielskiego, np. I love apples. A dla grupy starszej polecam utrwalenie Farm Animals – nazw zwierząt na wsi, np. a happy cow – wesoła, szczęśliwa krowa 😊 link do filmu   https://youtu.be/SNZRQ-C8b4M  lub https://youtu.be/6c15k9fRXAc Have fun ! Udanej zabawy!    
Drodzy Rodzice, prosimy o odebranie rzeczy dzieci pozostawionych w przedszkolu ( ubrania na zmianę, kapcie, kalosze ). Prosimy o wcześniejszą telefoniczną informację w celu przygotowania rzeczy dziecka do wydania.
Hello Children :)  What's the waether like? Jak jest pogoda? Is it hot and sunny? No, its rainnig .Jeśli pada deszcz to zajęcia ruchowe można wykonać w domu. Jump like Steve ! Skaczcie jak Steve w filmiku o liczbach. Można zrobić tor przeszkód w domu lub w ogrodzie, przeszkawiać przeszkody lub omijać i liczyć po angielsku.Have you got a clock? Jeśli mamy zegarek ze stoperem, możemy liczyć czas, w którym pokonamy tor przeszkód. Poniżej linki do filmiku i piosenki o liczbach. Młodsza grupa spiewa i śledzi losy głodnej myszki w piosence. Czy zdobędzie swój serek - cheese? https://youtu.be/1zESB_QuCfg https://youtu.be/ygcN65SlLFg  
Hello Children! Z okazji Waszego Święta życzę Wam ALL THE BEST ! Wszystkiego Najlepszego! I dla Was piosenka: https://youtu.be/2nYjGy_ZUG8  oraz  https://youtu.be/XS4h5rFNmO8 Have Fun and anjoy Your Day :)  
Dzień dobry!  W tym tygodniu wielkie święto - Dzień Matki. Dedykujemy im z tej okazji śliczną piosenkę "I love my Mommy", której dzieci zaczęły się uczyć jeszcze w przedszkolu. Link poniżej. Maluszki mogą kolorować wycięte lub narysowane na papierze serca, a starszaki tak jak w piosence mogą zrobić laurkę w kształcie serca i napisać I LOVE MY MOMMY , lub KISS - BUZIAK i oczywiście użyć dużo czerwonego koloru (RED). https://youtu.be/A014gTIAeng  
Proszę o kontakt Rodziców pracujących, którzy nie mogą zapewnić dziecku opieki w domu i planują powrót do przedszkola. Proszę o informację o powrocie dziecka do przedszkola z tygodniowym  wyprzedzeniem. Proszę o pobranie (zakładka DO POBRANIA – DYREKTOR) i wypisanie oświadczenia oraz dostarczenie go do przedszkola w pierwszym dniu przyprowadzenia dziecka. Do pobrania jest także informacja jak przygotować siebie oraz dziecko do powrotu do przedszkola. Proszę o zapoznanie się z informacją dla rodziców oraz Procedurami Bezpieczeństwa obowiązującymi w naszym przedszkolu Tel. kontaktowy:774212566
Witam serdecznie! W tym tygodniu polecam króciutkie bajki do nauki języka angielskiego, zdania są proste, słowa wyraźnie wymawiane, tematyka bardzo rozległa ( m.in. jedzenie, przyroda, zwierzęta, rodzina )po części już dzieciom znana, ale warto obejrzeć i osłuchać się. Pozdrawiam, Aneta Barłóg https://youtu.be/FdlLsxR5AE0  
2020-05-17
RELIGIA Drogie dzieci! Miesiąc maj poświęcony jest w Kościele Matce Bożej. Zachęcam do obejrzenia krótkich filmów, wysłuchania piosenek i wykonania pracy plastycznej. Propozycje w linku: https://view.genial.ly/5eb255f4e4d83e0d37f2d3bc?fbclid=IwAR37U896A45Wd97iG7zP-fGpTpgSBzdjxgni_YkgkOaxIJYihm6BiLEfgHU   Pozdrawiam     
ZARZĄDZENIE NR 4/2020 DYREKTORA PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO W TURAWIE Z DNIA 14.05. 2020 r. W SPRAWIE: WPROWADZENIA PROCEDUR ORGANIZACJI I BEZPIECZNEGO FUNKCJONOWANIA PRZEDSZKOLA PO ZAKOŃCZENIU ZAWIESZENIA DZIAŁALNOŚCI ZWIĄZANEJ Z PANDEMIĄ (COVID-19) ORAZ POSTĘPOWANIA NA WYPADEK WYSTĄPIENIA ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM (COVID-19) U DZIECI I PRACOWNIKÓW PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO W TURAWIE Na podstawie:  Ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych z późn. zm.  Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczeg...   więcej »
PROCEDURY PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECI Z PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO W TURAWIE W ZWIĄZKU ZE STANEM EPIDEMICZNYM. 1.Dziecko do przedszkola może być przyprowadzone tylko zdrowe bez objawów chorobowych: kaszel, katar, gorączka, stan podgorączkowy,  którego domownicy nie są zobowiązani do przebywania na kwarantannie lub w izolacji. Rodzic jest zobowiązany do przekazania dyrektorowi istotnych informacji o stanie zdrowia dziecka. 2.Dziecko, jeśli ukończyło 4 rok życia, zaopatrzone jest w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z placówki.  3.Dzieci przyprowadzane mogą być do przedszkola tylko przez osoby zdrowe. 4.Rodzice podczas przyprowadzania i odbierania dzieci powinni pamiętać o zakrywaniu ust i nosa, zakładan...   więcej »
Rodzicu, Aby zapewnić dziecku odpowiednią opiekę podczas pobytu w placówce, przekaż dyrektorowi istotne informacje o stanie jego zdrowia.  Zaopatrz swoje dziecko, jeśli ukończyło 4 rok życia, w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z placówki.  Przyprowadź do placówki dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych. Dzieci przyprowadzane mogą być do przedszkola tylko przez osoby zdrowe. Nie posyłaj dziecka do przedszkola, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza. Rodzice pamiętajcie o zakrywaniu ust i nosa, zakładaniu rękawiczek podczas przyprowadzania i odbierania dzieci. W...   więcej »
Hello :)  Lubicie owoce? Warzywa?  Dzisiaj obejrzymy filmik "Fruits and vegetables" i spróbujemy powtórzyć na głos nazwy owoców i warzyw.  Utrwaly też zdanie: I like .... Lubię... np. I like oranges. https://youtu.be/utwgf_G91Eo A dla starszej grupy ciekawy filmik o o codziennych zajęciach "My day" - warto zobaczyć, na końcu jest krótkie powtórzenie słownictwa o codziennych zajęciach np. have dinner, go to bed...  Have fun :) https://youtu.be/qD1pnquN_DM  
Od 8 do 15 maja 2020r Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. O złożeniu dodatkowych dokumentów zostaną państwo poinformowani na stronie internetowej przedszkola. Do 2 czerwca 2020r Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. 5 czerwca Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych. Od 8 do 15 czerwca Potwierdzenie...   więcej »
Dzień dobry, zgodnie z obietnicą zamieszczam jedną z przygód skarpetki – Socke z cyklu filmów telewizji WDR - „Deutsch mit Socke”. Filmiki te zostały stworzone z myślą o najmłodszych, by pomóc im stawiać pierwsze kroki z językiem niemieckim, osłuchać się z językiem i skłonić dziecko do prostych wypowiedzi a przy tym dobrze się bawić. Wszystkich chętnych zapraszam do wspólnego oglądania! Poniżej zamieszczam link do 1 filmu – „Wie heißt du?”: https://www.planet-schule.de/sf/filme-online.php?reihe=1419&film=10005 W zakładce do pobrania zamieszczam zadania do filmu oraz wskazówki jak wykonać podobną skarpetkę w domu. https://www.youtube.com/watch?v=Xq9N9KHoFBQ  ...   więcej »
Rodziców dzieci uczęszczjących na zajęcia logopedyczne prosimy o indywidualny kontakt z logopedą panią Alicją Janecką drogą elektroniczną (adres email: logopedia0202@gmail.com) celem przekazywania informacji o dostępnych materiałach, a także możliwych spsobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.
  ZAPISY DZIECI DO PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO W  TURAWIE             Witaj w naszym gronie Droga Mamo, Drogi Tato.                    Tak to już pora… Twoje dziecko będzie Przedszkolakiem. Od czego zacząć? Zapisanie dziecka do przedszkola: Termin rozpoczęcia rekrutacji oraz składania wniosków o przyjęcie do przedszkola wraz z oświadczeniami dla dzieci starających się o miejsce w placówce  odbywać się będzie w dniach od 20 lutego do  06 marca 2020 r. (druki do pobrania w kancelarii przedszkola od 20 lutego lub na stronie internetowej przedszkola www.PrzedszkoleTurawa.pl). ...   więcej »