2020-06-22
Hello Girls and Boys! Już niebawem rozpoczynają się wakacje i może przyda nam się słownictwo związane właśnie z tym tematem… Z pomocą przyjdzie nam tutaj obejrzenie i wysłuchanie filmiku: grupa młodsza: https://youtu.be/mVhh0oATqBI A grupa starsza może śledzić wyjazd na wakacje dwóch bohaterów bajki Steve and Maggi, tylko czy aby na pewno uda im się dostać na lotnisko ( to the airport) ??? Check it! Sprawdźcie to! https://youtu.be/K7ZJp63pYL0 Jeśli uda im się wyruszyć w podróż to warto sprawdzić, gdzie i jak spędzają wakacje… https://youtu.be/JQ7imc317UQ Have fun, enjoy your holiday and be careful 😊 Bawcie się dobrze w czasie wakacji i bądźcie ostrożni!
Drodzy Rodzice, prosimy o odebranie rzeczy dzieci pozostawionych w przedszkolu ( ubrania na zmianę, kapcie, kalosze ). Prosimy o wcześniejszą telefoniczną informację w celu przygotowania rzeczy dziecka do wydania.
Proszę o kontakt Rodziców pracujących, którzy nie mogą zapewnić dziecku opieki w domu i planują powrót do przedszkola. Proszę o informację o powrocie dziecka do przedszkola z tygodniowym  wyprzedzeniem. Proszę o pobranie (zakładka DO POBRANIA – DYREKTOR) i wypisanie oświadczenia oraz dostarczenie go do przedszkola w pierwszym dniu przyprowadzenia dziecka. Do pobrania jest także informacja jak przygotować siebie oraz dziecko do powrotu do przedszkola. Proszę o zapoznanie się z informacją dla rodziców oraz Procedurami Bezpieczeństwa obowiązującymi w naszym przedszkolu Tel. kontaktowy:774212566
ZARZĄDZENIE NR 4/2020 DYREKTORA PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO W TURAWIE Z DNIA 14.05. 2020 r. W SPRAWIE: WPROWADZENIA PROCEDUR ORGANIZACJI I BEZPIECZNEGO FUNKCJONOWANIA PRZEDSZKOLA PO ZAKOŃCZENIU ZAWIESZENIA DZIAŁALNOŚCI ZWIĄZANEJ Z PANDEMIĄ (COVID-19) ORAZ POSTĘPOWANIA NA WYPADEK WYSTĄPIENIA ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM (COVID-19) U DZIECI I PRACOWNIKÓW PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO W TURAWIE Na podstawie:  Ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych z późn. zm.  Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczeg...   więcej »
PROCEDURY PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECI Z PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO W TURAWIE W ZWIĄZKU ZE STANEM EPIDEMICZNYM. 1.Dziecko do przedszkola może być przyprowadzone tylko zdrowe bez objawów chorobowych: kaszel, katar, gorączka, stan podgorączkowy,  którego domownicy nie są zobowiązani do przebywania na kwarantannie lub w izolacji. Rodzic jest zobowiązany do przekazania dyrektorowi istotnych informacji o stanie zdrowia dziecka. 2.Dziecko, jeśli ukończyło 4 rok życia, zaopatrzone jest w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z placówki.  3.Dzieci przyprowadzane mogą być do przedszkola tylko przez osoby zdrowe. 4.Rodzice podczas przyprowadzania i odbierania dzieci powinni pamiętać o zakrywaniu ust i nosa, zakładan...   więcej »
Rodzicu, Aby zapewnić dziecku odpowiednią opiekę podczas pobytu w placówce, przekaż dyrektorowi istotne informacje o stanie jego zdrowia.  Zaopatrz swoje dziecko, jeśli ukończyło 4 rok życia, w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z placówki.  Przyprowadź do placówki dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych. Dzieci przyprowadzane mogą być do przedszkola tylko przez osoby zdrowe. Nie posyłaj dziecka do przedszkola, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza. Rodzice pamiętajcie o zakrywaniu ust i nosa, zakładaniu rękawiczek podczas przyprowadzania i odbierania dzieci. W...   więcej »