2019-05-21
Drodzy Rodzice, w dniu 24.05.2019r, przed południem w przedszkolu będą robione zdjęcia grupowe. Bardzo prosimy, aby dzieci odchodzące do szkoły do zdjęcia były ubrane w białą bluzkę/koszulę i czarną lub granatową spódniczkę/spodnie. Dzieci (do zdjęcia) będą miały birety na głowie. D  Z  I  Ę  K  U  J  E  M  Y
Drodzy Rodzice, po uroczystości z okazji "Dnia Matki" w dniu 24.05.2019r w przedszkolu będzie możliwość zrobienia dzieciom zdjęć. Fotograf Pani Ewelina będzie czekała na zainteresowanych Rodziców w ogrodzie przedszkolnym. (Sesja  w plenerze organizowana na życzenie Rodziców).
W lipcu Przedszkole Publiczne w Turawie jest zamknięte, pracuje Przedszkole Publiczne w Kotorzu Małym. Rodzice, którzy potrzebują zapisać dziecko do  Przedszkola w Kotorzu Małym mogą to zrobić do 15 czerwca 2019r. Należy telefonicznie umówić się z dyrektorem placówki i pobrać kartę zgłoszenia do przedszkola (tel. 774212070). Zapisy na sierpień do przedszkola  naszych wychowanków będą się odbywać w II połowie czerwca.
Dnia 11.06.2019r (wtorek) dzieci i cały personel przedszkola wyjeżdżają na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego GIPROL w Staniszczach Małych. W programie: zajęcia edukacyjne, zabawy i poczęstunek. Wyjazd o godzinie 8:45, powrót około godziny 15:00. Wtym dniu śniadanie o godzinie 8:00. Na wycieczkę zabieramy plecaki ze smakołykami.
Dnia 04.06.2019r (wtorek) odbędzie się "V Olimpiada Sportowa" dzieci z przedszkoli w gminie Turawa.  Zawody odbędą się w hali sportowej w Turawie. W tym dniu śniadanie o godzinie 8:00.
Dnia 23.05.2019r  w przedszkolu odbędą się zajęcia z Pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 9:00. W tym dniu śniadanie będzie o godzinie 8:30. Zapraszamy wszystkie dzieci.
Dnia 28.05.2019r (wtorek) dzieci wyjeżdżają do Filharmonii w Opolu na zajęcia edukacyjne. Wyjazd o godzinie 8:00. W tym dniu śniadanie o godzinie 7:30. Nie zabieramy plecaków.
Dnia 05.06.2019r (środa) do przedszkola przyjeżdża teatrzyk KRAK - ART z przedstawieniem pt. "Złota rybka". Przedstawienie rozpoczyna się o godzinie 11:00. Płacimy ze składki zebranej w maju (8zł). Zapraszamy wszystkie dzieci.
Drodzy Rodzice, uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego odbędzie się 18 czerwca 2019r (wtorek). Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci kończących edukację przedszkolną do naszego przedszkola na godzinę 10:00. Z  A  P  R  A  S  Z  A  M  Y
Serdecznie zapraszamy Rodziców na uroczystość z okazji "Dnia Matki", która odbędzie się 24 maja 2019r (piątek). Dzieci z grupy młodszej zapraszają gości do przedszkola na godzinę 16:00. Dzieci z grupy starszej zapraszają gości do przedszkola na godzinę 17:00.  Będzie nam bardzo miło gościć Państwa w naszym przedszkolu.
  „W rodzinnym obiektywie- Turawa i okolica” Osoby, które chcą wziąć udział mogą dostarczać zdjęcia fotografując Turawę i okolice podczas spacerów. Czekamy na zdjęcia !!!! Koordynatorzy: Teresa Ponitka, Aleksandra Calicka, Dominika Buczek   Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z naszego przedszkola wraz z Rodzicami do wzięcia udziału w konkursie fotograficzny pt. „W rodzinnym obiektywie- Turawa i okolica” Każdy przedszkolak ma ulubione miejsca wypoczynku, spacerów dokąd chętnie wybiera się z Rodzicami. Zachęcamy więc do wspólnych wycieczek podczas których będzie można poprzyglądać się bardziej i uwiecznić w obiektywie aparatu piękno naszej wsi. Otwieramy szeroko oczy, wycho...   więcej »
W okresie wakacji, przedszkole będzie zamknięte w lipcu. W sierpniu pracujemy.
ZŁOTA LISTA książek polecanych przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”   Wiek 0- 4 lata: Marta Bogdanowicz (opracowanie) – Rymowanki - przytulanki Paulette Bourgeois, Brenda Clark – seria o Franklinie Jan Brzechwa – Wiersze i bajki Gilbert Delahaye – seria o Martynce Barbara Gawryluk – Dżok, legenda o psiej wierności Anita Głowińska – seria o Kici Koci Dimiter Inkiow – Ja i moja siostra Klara (seria) Czesław Janczarski – Miś Uszatek Janosch – Ach, jak cudowna jest Panama (seria) Astrid Lindgren – Lotta z ulicy Awanturników Hanna Łochocka - O wróbelku Elemelku (seria) Sam McBratney – Nawet nie w...   więcej »