Pomiń nawigację

Oferta naszego przedszkola

Przedszkole organizuje szereg uroczystości, imprez przedszkolnych, spotkań z ciekawymi ludźmi, uczestniczymy aktywnie w życiu naszej społeczności:

• Sprzątanie świata – udział w gminnej i ogólnopolskiej akcji.
  • Bezpieczny przedszkolak – realizacja programu własnego „Bezpieczny przedszkolak na cztery pory roku”. Spotkania z ratownikami WOPR, przedstawicielami Policji i Straży Pożarnej.
  • Pierwsza pomoc przedmedyczna – zajęcia praktyczne z ratownikami medycznymi.
  • Zajęcia kulinarne – samodzielnie pieczemy babeczki, ciasta, robimy pizze, kanapki, owocowe szaszłyki i wiele innych pyszności. Uczymy samodzielności i zdrowego odżywiania.
  • Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka – konkursy i zabawy w ogrodzie przedszkolnym, pieczenie kiełbasek, wspólne przygotowywanie sałatek.
  • Urodziny naszych przedszkolaków.
  • Święto pieczonego ziemniaka – pożegnanie lata i powitanie jesieni. Zabawy przy ognisku.
  • Dni Warzyw (Dzień Marchewki, Dzień Dyni itp.) – zdrowo się odżywiamy i o nasze zdrowie dbamy.
  • Dzień Przedszkolaka – zabawy plenerowe, tropiące.
  • Światowy Dzień Pluszowego Misia.
  • Dzień Ziemi, Dzień Wody – dbamy o naszą planetę.
  • Spotkanie z Mikołajem.
  • Dzieciątko w przedszkolu – poznajemy tradycje i obrzędy lokalne.
  • Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy, Pożegnanie starszaków – uroczystości z udziałem zaproszonych gości, z programem artystycznym przygotowanym przez dzieci i nauczycieli.
  • Bal Karnawałowy dla dzieci
  • Zimę żegnamy, Wiosnę witamy – korowód z Marzanną i Gaikiem, poznanie lokalnych tradycji.
  • Szukamy Zajączka – zabawy tropiące w okolicy przedszkola.
  • Dzień dziecka – zabawy, gry, konkursy w ogrodzie przedszkolnym.
  • Gminna Olimpiada Przedszkoli – zachęcamy do ruchu, sportowej rywalizacji.
  • Festyn Rodzinny – zabawy taneczne, sportowe, pyszne jedzenie i moc atrakcji dla całych rodzin.
  • Nocowanie w przedszkolu – niezapomniana noc z ogromną ilością atrakcji.
  • Organizujemy przedstawienia teatralne na terenie przedszkola – współpracujemy z dziecięcymi teatrami.
  • Wycieczki do Teatru Lalek w Opolu, Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach, Gospodarstwa Agroturystycznego w Staniszczach Małych, Straży Pożarnej w Opolu, Wioski indiańskiej i wielu innych.
  • Bierzemy udział w akcjach charytatywnych organizowanych w przedszkolu oraz na terenie naszej gminy – uczymy dzieci empatii, współodczuwania, chęci niesienia pomocy, tolerancji.
  • Bierzemy udział w konkursach, projektach gminnych i ogólnopolskich – rozwijamy zainteresowania, zdolności naszych przedszkolaków.
  • Współpracujemy z Urzędem Gminy w Turawie, Gminną Biblioteką w Turawie, Nadleśnictwem w Turawie, Ratownikami WOPR grupa Turawa, Policją, Strażą Pożarną, Szkołą Podstawową w Turawie.

Zajęcia realizowane w przedszkolu:

• język mniejszości narodowej niemiecki
  • religia
  • zajęcia korekcyjno-kompensacyjne
  • terapia logopedyczna
  • terapia pedagogiczna
  • terapia psychologiczna
  • zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne z psychologiem
  • zajęcia z pedagogiem specjalnym
  • zajęcia wspierające rozwój dziecka
  • zajęcia z dzieckiem zdolnym