IMG-20240209-WA0007

12 lutego 2024

Bal Karnawałowy w przedszkolu

„W karnawale same bale” takie motto przyświecało nam w ostatnim czasie. 8 lutego w Publicznym Przedszkolu w Turawie odbył się długo wyczekiwany „Bal Karnawałowy”. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka, tak w skrócie przedstawiał się ten wyjątkowy dzień.

Już od samego rana w przedszkolu pojawiały się barwne osobistości. Na balu nie zabrakło postaci z bajek, superbohaterów, policjantów, strażaków, księżniczek i wielu innych. Nie sposób zliczyć i wymienić je wszystkie. Rodzice przygotowali dla swoich pociech wspaniałe stroje karnawałowe, a ich pomysłowość nie miała granic. O magiczny wystrój zadbały nauczycielki: Pani Dominika i Pani Nikola. Udekorowane sale wprowadziły nas do bajkowej krainy i zachęcały do wspólnej zabawy. Zaraz po śniadaniu, gotowi do działania rozpoczęliśmy bal. Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje piękne stroje i z wypiekami na twarzy uczestniczyły w różnych tańcach, zabawach i konkursach. Tego dnia uciechom nie było końca. Oczywiście znalazło się też miejsce na sesję fotograficzną i wykonanie kilku pamiątkowych zdjęć.

Czekała nas jeszcze jedna miła niespodzianka - słodki, tłustoczwartkowy poczęstunek. Tak bal dobiegł końca. To wydarzenie dostarczyło nam wielu radosnych przeżyć i z pewnością na długo zapisze się w pamięci naszych przedszkolaków.