IMG_20231011_094220_JPufEMK.jpg

11 października 2023

11 października dzieci z Przedszkola w Turawie wyruszyły w fantastyczną podróż do „Gospodarstwa Innego Wymiaru” mieszczącego się w Zagrodzie Edukacyjnej Giprol w Staniszczach Małych.

Była to kontynuacja cyklu warsztatów edukacyjnych o charakterze profilaktycznym i prozdrowotnym promujących i utrwalających zdrowy tryb życia. Warsztaty były finansowane z budżetu Gminy Turawa w ramach środków pochodzących z opłat z zezwoleń na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych zgodnie z Gminnym Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Turawa.

Dzieci miały możliwość zobaczyć i poczuć klimat gospodarstwa rolnego jako miejsca atrakcji, rozrywki, odpoczynku, aktywności, zdrowego odżywiania.

Przedszkolaki poznały pracę rolnika podczas kopania ziemniaków, dojenia sztucznej krowy czy pieczenia bułeczek. Rozwijały swoje sprawności manualne oraz wyobraźnię podczas wykonywania ekologicznych zabawek. Największą atrakcją dla naszych przedszkolaków był labirynt z kukurydzy, mini zoo oraz gokarty. Miały możliwość zabaw ruchowych na piłkach, huśtawkach, trampolinach czy domku na drzewie. Nasza wycieczka zakończyła się ogniskiem z ziemniakami, kiełbaskami oraz pysznymi, zdrowymi przekąskami z plecaków przygotowanych przez rodziców.

Zmęczeni po całym dniu atrakcji, z uśmiechami na buziach wróciliśmy do przedszkola gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.

Aleksandra Calicka

Dyrektor Publicznego Przedszkola