IMG-20231005-WA0034.width-500

5 października 2023

Wycieczka rowerowa starszaków z Przedszkola w Turawie

Na ten dzień wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością. 5 października dzieci z grupy starszej przyjechały do przedszkola na rowerach i hulajnogach. Dzień rozpoczęliśmy „Miasteczkiem rowerowym” przygotowanym przez p. Dominikę w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci miały możliwość utrwalić sobie znaki drogowe, świetlne oraz umiejętność poruszania się po wyznaczonym torze. Następnie zaopatrzeni w kaski i kamizelki odblaskowe wyruszyliśmy na wyprawę w nieznane. Podczas tej wycieczki dzieci rozwijały umiejętności jazdy na rowerze, poruszania się w kolumnie, uczyły się aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Utrwaliły także zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Integrowały się, wzmocniły wiarę we własne możliwości . Wróciły szczęśliwe, a na zakończenie otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Dominika Buczek

Aleksandra Calicka